• Organizačné pokyny pre rodičov upravujúce podmienky MŠ od 1.9.2021

• ORGANIZAČNÉ POKYNY pre zákonných zástupcov detí upravujúce podmienky materskej školy od 1.9.2021

Prevádzka a vnútorný režim materskej školy od 1.9.2021

• So súhlasom zriaďovateľa je materská škola v prevádzke od  6.30 h do 16.00 h.
            • Dochádzka do materskej školy je umožnená len deťom z rodín, ktoré nie sú v karanténe.
            • Prevažná časť aktivít sa organizuje v exteriéri, preto prispôsobte oblečenie a obuv detí tejto skutočnosti.
            • Materská škola sa zameriava na rozvíjanie a upevňovanie kľúčových kompetencií detí potrebných pre úspešné zvládnutie vzdelávania v základnej škole.
            • Zvýšenú pozornosť venujeme rozvíjaniu a upevňovanie hygienických návykov – osvojiť si návyk umývať si ruky efektívnym spôsobom, osobitne pred stravovaním a po príchode zvonku
            • Školské stravovanie je zabezpečené v bežnej podobe (v jedálni MŠ)
            • Na odpočinok detí sú zabezpečené dostatočne vetrané a dezinfikované priestory herní.Výmena posteľnej bielizne sa realizuje bežným spôsobom.
            • Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, budeme kontaktovať zákonných zástupcov, ktorí ho bezodkladne vyzdvihnú.
            • Do priestorov každej šatne môžu rodičia vstupovať iba po jednom (dieťa + sprevádzajúca osoba). Dieťaťu je každý deň meraná teplota a rodič pri prvom nástupe a po každej neprítomnosti dieťaťa trvajúcej 3 a viac dní vypisuje Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezpríznakovosti
            • Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov materskej školy.
            • Hromadné podujatia s účasťou rodičov sa neuskutočňujú. Rodičovské schôdzky budú realizované dištančnou formou, prípadne v exteriéri. Aktivity a tradičné akcie uskutočníme v rámci tried, fotodokumentácia bude uverejnená na facebookovej a webovej stránke MŠ.
            • Na komunikáciu externých osôb s materskou školou počas úradných hodín využíva dištančný spôsob komunikácie (telefonicky, písomne, e-mailom)

Povinnosti zákonného zástupcu dieťaťa:

Zákonný zástupca

• zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v priestoroch materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy (prekrytie horných dýchacích ciest (nos aj ústa) osobnými ochrannými pomôckami v súlade s aktuálne platnými opatreniami ÚVZ SR, dodržiavanie odstupov a maximálneho počtu osôb v priestoroch šatne, dezinfekcia rúk).
            • dodržiava pokyny riaditeľky materskej školy, ktoré upravujú podmienky materskej školy na obdobie od 1.9.2021, rešpektuje opatrenia na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí (§152 ods. c) zákona č. 245/2008 Z. z.
            • odovzdáva dieťa výhradne učiteľke, ktorá dieťa prevezme na základe záveru ranného zdravotného filtra.
            • predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako 3 dni Písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezpríznakovosti.
            • môže svojim rozhodnutím písomne ospravedlniť dieťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní. Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť Potvrdenie o chorobe od všeobecného lekára pre deti a dorast.
            • rešpektuje pravidlá nenosenia hračiek, jedla, nápojov a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy.
            • v prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušnú triednu učiteľku a riaditeľku školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená všeobecným lekárom pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa z dochádzky do materskej školy vylúčené.
            • pri ceste do materskej školy sa riadi opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ. Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy odporúčame minimalizovať na nevyhnutné minimum. Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje vždy v súlade s aktuálnymi hygienicko-epidemiologickými nariadeniami, a to hlavne za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa.
            • rešpektuje pokyny riaditeľky a triednych učiteliek.
            • v prípade, že si želá, aby dieťa malo v interiéri a v exteriéri materskej školy rúško, oznámi túto skutočnosť ráno pri odovzdávaní dieťaťa pani učiteľke v triede, do ktorej je dieťa zaradené.